Organizacja Pożytku Publicznego Odwiedź nas na Facebooku Pogoda
Czwartek, 17 01 2019

Spotkanie organizacyjne dotyczące Obozu Zimowego w Murzasichle:

Termin: 20 grudnia ( czwartek ) godz. 18.00
Adres:   ul. Sandomierska 19
            Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9,  sala 205
Uwaga !
Wejście boczne od strony szatni

Środowiskowo-Lekarskie WOPR w dniu dzisiejszym zmienił numer konta bankowego.
Aktualne konto jest w Banku Pekao S.A
Numer Konta: 38 1240 5703 1111 0010 8550 7561

 Fotoreportaż z zakończenie sezonu letniego. Spotkanie odbyło  się w sobotę 8 września 2018 roku w ośrodku MOSiR Borki Radom.
DSC 2438

DSC 2456

Zima 2019A

 Erasmus I 001

From 3 to 9 February 2019, 32 Polish young people from the SLWOPR organization https://www.facebook.com/slwopr.radom/ and EsproMinho will participate in the Erasmus + Youth in Action project titled "Winter madness not only on the snow" that will perform, in the first phase, in the fabulous mountains of Murzasichle in Poland and later in Braga, Portugal.
The project focuses essentially on the potential of traditional games in the personal, cultural, social and professional formation of its participants.
Have you ever imagined yourself in a snow-covered setting and skiing?

Od 3 do 9 lutego 2019 r 32 polskich młodych ludzi z organizacji
SL-WOPR https://www.facebook.com/slwopr.radom/ i EsproMinho weźmie udział w programie Erasmus + młodzież w akcji projekt zatytułowany "Zimowe szaleństwo nie tylko na śniegu", który wystąpi, w pierwszej fazie, w wspaniałych górach w Murzasichle w Polsce, a później w Braga, w Portugalii.
Projekt koncentruje się przede wszystkim na potencjale tradycyjnych gier w osobistym, kulturalnym, społecznym i zawodowym składzie swoich uczestników.
Czy kiedykolwiek wyobrażasz sobie siebie w śnieżnej scenerii i na nartach?

Szkolenie ratowników wodnych 
( zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych z 21 czerwca 2012 r. )
Termin: 03.10.2018 r. godz. 19.15 
Test wstępny ( 100 m w czasie 1;50 , 20 m pod lustrem wody, 75 m trzema stylami; kraul, grzbiet, klasyczny – poprawność )
Miejsce: Pływalnia Delfin w Radomiu ul. Piastowska 
Koszty: 850 zł.
Zapis na szkolenie: 
W  zakladce "Oferta -> Szkolenia ratownicze do pobrania i wypełnienia : karta zgłoszenia, oświadczenie o stanie zdrowia, 
Kartę zgłoszenia należy wysłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W dniach 20.08 - 24.08.2018 r biuro nieczynne

https://www.youtube.com/watch?v=r_kHU7kvapU&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=22TnLL8QFzA

Termin: 03 sierpnia ( piątek ) godz. 19.00
Adres:   ul. Wernera  9/11,   I piętro pok. 9
             

Akcja ratownicza członków Środowiskowo-Lekarskiego WOPR

Ratownicy Środowiskowo-Lekarskiego WOPR: Michał Bęc, Paweł Jakubiak i Paweł Nowak, znaleźli się w odpowiednim czasie i miejscu ratując życie trzem osobom. Nasi ratownicy wracając plażą w Sianożętach po zakończonych zajęciach sportowych, zrealizowanych w ramach odbywającego się nad Bałtykiem obozu rekreacyjno-sportowego, zauważyli trzy tonące osoby w miejscu niestrzeżonym, blisko falochronu, gdzie woda jest bardzo głęboka. Bez wahania ruszyli z pomocą wydobywając z wody dwoje dzieci i ich matkę, starającą się bezskutecznie pomóc swoim dzieciom. Po holowaniu tych osób, wydobyli je na brzeg i przekazali ratownikom z kąpieliska nadmorskiego, którzy po zabezpieczeniu osób na wyznaczonym miejscu strzeżonym (wywieszeniu czerwonej flagi ), przybyli z pomocą naszym ratownikom.

Ratownikom gratulujemy udanej akcji i dziękujemy za bohaterską postawę i profesjonalne działanie ratownicze. Zdarzenie to pokazuje jednak, iż chwila nieuwagi na plaży może zakończyć się tragedią. Apelujemy więc do wszystkich osób odpoczywających nad wodą aby rozważnie korzystali z odpoczynku, najlepiej na terenie strzeżonym przez ratowników wodnych, bacznie pilnując swoich pociech.

W związku z niezamieszczeniem przez Świętokrzyski Urząd Wojewódzki  na stronie internetowej  wykazu podmiotów mających zgodę na prowadzenie kursów KPP,   wystąpiły  wątpliwości dotyczące dokumentów wydawanych przez firmę - Akademia Promocji Ratownictwa  kończących  kurs KPP  zorganizowany w Radomiu. Na drodze korespondencyjnej zostały wyjaśnione wątpliwości,  tym samym zamieszczamy pełna korespondencją miedzy  APR i SL-WOPR.

PTDC1319.JPG

PTDC1320.JPG

PTDC1323.JPG

PTDC1325.JPG

Wyjazd na obóz - Sianożęty !
Miejsce: Radom ul. Wernera 9/11
Ternin: 15.07.2018  (niedziela )
Zbiórka: godz. 07.40
Wyjazd: godz. 08.00
Kontakt tel. 505 042 337
karta_18.pdf

Uwaga ! 
Przed zapisaniem się na kurs KPP należy sprawdzić na stronach Urzędów Wojewódzkich, czy dany  podmiot  jest  w  wykazie  zatwierdzonych aktualnie  kursów  KPP,  a  dodatkowo czy szkolenie jest prowadzone w danej lokalizacji.
Na Mazowszu można sprawdzić: https://www.mazowieckie.p...-szkolenia.html

W dniach od 15 do 17 czerwca 2018 roku odbył się III Ogólnopolski Zlot Mercedesa W123 pod hasłem „Beczkolandia 2018”. Organizatorem zlotu było Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsko. Baza zlokalizowana była w Ośrodku Wypoczynkowym Mexicana w Chlewiskach. 
Warsztaty z pierwszej pomocy przedlekarskiej dla uczestników zlotu przeprowadził  nasz wiceprez - Piotr Roczniak 

Spotkanie organizacyjne dotyczące Obozu Sportów Wodnych w Sianożętach:

Termin: 20 czerwca ( środa ) godz. 18.00
Adres:   ul. Sandomierska 19, 
             Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9,  sala 205

Link: https://www.youtube.com/watch?v=ds0Q60oYPPw

Sianożęty 2018

Mazury 2018

Termin kursu: 10 do 25 marca 2018 roku
Miejsce kursu: sala wykładowa przy siedzibie Ś-L WOPR, Radom, ul. Traugutta 61 (II Piętro)
Rozpoczęcie zajęć: 10 marca 2018 r. (sobota) godz. 9.00
Koszt kursu: 780 zł (opłata obejmuje: koszty szkolenia, koszty egzaminu, koszty certyfikatu, koszty cateringu podczas kursu)
Koszt recertyfikacji uprawnień: 250 zł (zapraszamy w dniu 25 marca o godz. 9.00)
Forma płatności: wpłata na konto stowarzyszenia do dnia rozpoczęcia kursu
Forma zgłoszenia udziału: należy pobrać formularz karty zgłoszeniowej ze strony internetowej Środowiskowo-Lekarskiego WOPR, dostępnej w zakładce "Oferta-KPP", następnie należy wypełnić formularz i przesłać e-mailem na skrzynkę stowarzyszenia, tj. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Termin zgłaszania udziału w kursie: do 6 marca 2018 r. (ilość miejsc ograniczona, decyduje data wpłynięcia zgłoszenia, osoby które nie zakwalifikują się na aktualną edycję kursu zostaną o tym fakcie poinformowane drogą e-mailową)

Walne Zebranie

Zarząd Środowiskowo-Lekarskiego WOPR zaprasza wszystkich członków na Walne Zebranie sprawozdawczo-wyborcze, które odbędzie się w dniu 9 stycznia 2018 roku o godz. 16.30 w sali wykładowej przy siedzibie stowarzyszenia (ul. Traugutta 61, II p.). W przypadku braku quorum w pierwszym terminie walne zebranie będzie skutecznie obradować w drugim terminie, który ustala się w tym samym dniu i miejscu, o godz. 17.00.
Jednocześnie podczas Walnego Zebranie planowane jest poddanie pod głosowanie uchwały o modyfikacji zapisów statutowych, wynikających w szczególności ze zmian ustawowych regulacji prawnych, dotyczących instytucji wykonujących ratownictwo wodne. Projekt statutu jest do wglądu w biurze stowarzyszenia. Wszelkie uwagi do projektu, wraz z proponowanymi zapisami statutowymi, można zgłaszać e-mailowo na adres stowarzyszenia do dnia 2 stycznia 2018 roku.

Oferta ZIMA 2018 już w zakładce Oferta ---> Obozy Sportowe Rekreacyjne! Zapraszamy do Zapisów.

W zakładce Oferta -> Nauka Pływania pojawiła się oferta na rok szkolny 2017-2018. Zapraszmy!

Spotkanie informacyjne kursu Instruktor Sportu w dyscyplinie Pływanie odbędzie się 5 września 2017 roku (wtorek) o godzinie 18 w biurze SLWOPR przy ulicy Traugutta 61 w Radomiu. Zapraszamy zapisane osoby!

instruktor plywania

Karta zgłoszenia: karta_zgloszenia-instruktor_plywania.doc

W dniu 20 czerwca 2017 o godzinie 18 w biurze SLWOPR przy ulicy Traugutta 61 odbędzie się spotkanie organizacyjne przed obozem w Sianożętach!
Zapraszamy rodziców zapisanych dzieci.

PRACA!

Poszukujemy ratowników do pracy na basenach w Radomiu!
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt w wiadomości na facebook, email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem telefonu 668440666

Przypominamy o tym, że osoby chętne muszą posiadać uprawnienia ratownika wodnego oraz ważne KPP.

wielkanoc2017

Ogłaszamy zapisy na Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy!
Początek kursu 13 maja 2017 roku godz. 9.00
miejsce kursu: Sala wykładowa przy siedzibie SL WOPR, ul. Traugutta 61 (II piętro)
terminy zajęć: system sobota-niedziela w okresie od 13 do 28 maja 2017 (łącznie 6 dni)
Egzamin kończący kurs oraz egzamin recertyfikacyjny w dniu 28 maja 2017 r.
Koszt kursu: 680 zł (obejmuje udział w zajęciach, koszty egzaminu, certyfikat wg wzoru urzędowego oraz catering)
Koszt recertyfikacji: 200 zł
Zgłoszenia na kurs: należy przesłać wypełnioną kartę zgłoszeniową (należy ją pobrać z zakładki oferta-kpp, dostępnej na stronie www.slwopr.pl) na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 7 maja 2017 roku. W przypadku zgłoszenia na recertyfikację na karcie zgłoszeniowej należy na dolnej linii dopisać "recertyfikacja". Ilość miejsc ograniczona, o kwalifikacji na kurs decyduje kolejność zgłoszeń.
 
Wpłaty należy dokonywać na konto bankowe stowarzyszenia do dnia rozpoczęcia kursu

Oferta na lato 2017 dostępna w zakładce Oferta/Obozy. Zapraszamy ;)

ZOSTAŃ RATOWNIKIEM WODNYM!
Ogłaszamy nabór na szkolenie Ratownika Wodnego!

miejsce: Pływalnia Delfin, ul. Piastowska 17, Radom
Środa, 5 kwietnia, godzina 19.15

Koszt 850 zł

zapisy: kartę zgłoszenia dostępną na stronie slwopr.radom.net w zakładce "kursy i szkolenia" należy wysłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
więcej informacji: telefon 501 311 240 lub wiadomość email lub wiadomośc priv na facebook

Szkolenie będzie prowadzone zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych z 21 czerwca 2012 roku.

Jutro (12.02.2017) spotykamy sie o godzinie 7:30 na parkingu przy ulicy Tochttermana z całym sprzętem i walizkami ;)

Przypominamy o karnetach:

Skipas Małe Ciche 210 zł

Skipas Tatrzańska Łomnica 30 EUR

Wypożyczenie sprzętu: 100 zł

Prosimy również pamiętać aby spakować dzieciom paszporty bądź dowody osobiste.

W dniach od 13 lutego do 3 marca 2017 zajęcia na basenie odwołane z powodu ferii zimowych oraz rekolekcji w szkołach. Nastepne zajęcia w dniu 8 marca 2017 roku.

Wszystkich ratowników pracujących w naszym stowarzyszeniu zapraszamy po odbiór PiT do naszego biura przy ulicy Traugutta 61 w Radomiu.

życzenia swiateczne

Spotkanie organizacyjne w sprawie obozu zimowego odbędzie sie 17 stycznia 2017 roku o godzinie 19 w naszym biurze przy ulicy Traugutta 61. 
Zapraszamy rodziców dzieci zapisanych na obóz.

W dniach 23 grudnia 2016, 04, 06, 13 stycznia 2017 zajęcia na pływalni odwołane!

kpp-1

NABÓR NA SZKOLENIE RATOWNIKÓW WODNYCH 
Kandydaci: członkowie OSP, PSP Południowego Województwa Mazowieckiego
                    i organizacji  ratownictwa wodnego
Termin:        21 września ( środa ) 2016 r. godz. 19.15 ( test sprawnościowy,
                   obowiązkowo należy posiadać strój kąpielowy, czepek pływacki,
                   klapki basenowe )
Miejsce:      Pływalnia Delfin w Radomiu,  ul .Piastowska 

Podkategorie

Przekaż 1% podatku - numer KRS 0000153380

Design by Partgroup